Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TurkceEnglish

Kent Bilgi Sistemleri (KBS)

Kent Bilgi Sistemleri

Kent Bilgi Sistemleri hizmetleri temelde;
Coğrafi Bilgi stemleri (CBS) ve Yönetim Bilgi Sistemleri (YBS) bütünlüğünü tanımlamaktadır. Bu bütünlük en güncel uydu görüntüleri veya harita ilgilerinden, kentte yaşayan kişilerin tüm bilgilerini içeren bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.


Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Hizmetleri

  • Uydu görüntüsü satışı
  • Uydu görüntüsü Orto-Rektifikasyon
  • Kadastral (1/500, 1/1000, 1/2500) veya Topoğrafik Harita Rektifikasyonu (1/500)
  • Uydu Görüntüsü veya Diğer Görsel Haritalar Üzerinden Bina, Parsel veya Yol gibi Verilerin Sayısallaştırılması
  • Kadastral veya Topoğrafik Haritalar Üzerinden Gerçek Yersel Koordinatlar Alınarak Sayısallaştırma Yapılması
  • Arazi Planlama Yönetiminin Hazırlanması
  • Altyapı ile ilgili Elektrik İçme Suyu veya Kanalizayon şebekelerinin sayısallaştırılması ve yönetim modüllerinin oluşturulası

Yazılım Hizmetlerimiz

Cyprus Gis Center, Coğrafi Bilgi Sistemleri için web ve masaüstü yazılımları geliştirmektedir. Geliştirilen yazılımlar, ArcGIS ile oluşturulan haritalar ile entegre çalışabildiği gibi Google Maps ile birlikte de çalışabilmektedir. Geliştirdiğimiz yazılımlarda güncel teknolojiler olan AJAX, php, JavaScript ve MySQL araçlarını kullanmamız değişimlere açık, yüksek performanslı ve kaliteli yazılımlar üretmemizi sağlamaktadır. Uydu ve kadastral haritalar üzerinde detaylı arama yapabilen yazılımlarımız özellikle belediyecilik, turizim ve servis sektörlerinde kullanılabilir. Ayrıca, geliştirdiğimiz arayüzler ve yazılımlar, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre de özelleştirilmesi sağalanabilmektedir.


Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerimiz

Coğrafi bilgi sistemleri ile ilgili çeşitli proje ve hizmetlerinin yanısıra, temel giriş eğitimleri, ileri düzey mekansal analizler (3 boyutlu görünülebilirlik analizleri, kaçak emlak tesbitleri, dağıtım analizleri vs.) ve ileri düzey uygulama araçları geliştirmeye yönelik olarak birçok konuda eğitim ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Kara Tasarım, Mimarlık ve Şehircilik Ltd. Tüm hakları © saklıdır. 2009
CSS 2.1 | XHTML 1.0